BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Balandis, 2011

2011-04-29

Primename, kad jau šįvakar muziejuje vyks kultūros vakaras apie Eduard’o Francois Andre projektuotą Palangos parką, bei pasiūlysime pasiklausyti violončelės garsų. Laukiame visų nuo 17:30 val. ir žadame įdomų bei šiltą vakarą :)

Rodyk draugams

Édouard‘as François André: Palangos parkas

2011-04-21

Data: balandžio 29 d., penktadienis

Laikas: 17:30 val.

Vieta: Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos V. Mykolaičio-Putino memorialiniame butas-muziejus (Tauro g. 10-3)

Kaina: renginys nemokamas!

Kviečiame į renginių ciklo „Prancūzų kultūros atšvaitai Lietuvoje” trečiąjį renginį, skirtą aptarti Édouard‘o François André Lietuvoje projektuotiems parkams. Šįsyk kraštovaizdžio architektūros specialistai Vaiva ir Steponas Deveikiai papasakos ir, naudodamiesi vaizdine medžiaga, pristatys dar neaptartą Palangos parką.

Renginyje dalyvausiantys aktoriai Karolina Masiulytė-Paliulienė ir Romualdas Ramanauskas prancūzų ir lietuvių kalbomis skaitys R. André laiškus, rašytus iš pajūrio 1898 m., É. F. André su sūnumi René besilankant Palangoje ir kuriant parko projektą. Taip pat bus skaitomos 1906 m. žurnale „Revue horticole” R. André publikuoto straipsnio ištraukos, kuriose užfiksuoti ir aprašyti parko kūrimo darbai. Pasak V. ir S. Deveikių, šiame straipsnyje detaliai aprašoma, kaip buvo formuojamos parko erdvės ir paviršius, kaip šaltinio vietoje atsirado vandens telkinys, kaip buvo nutiesti parko takai. 1960 m. šiam Palangos parkui buvo suteiktas botanikos parko statusas.

Kviečiame apsilankyti paskutiniame ciklo, skirto É. F. André parkams, vakare, pasiklausyti kraštovaizdžio architektų pasakojimų, prancūzų ir lietuvių kalbomis skaitomų autentiškų tekstų, atspindinčių to meto dvasią, bei pasiklausyti Giedriaus Žukausko violončele atliekamos muzikos.
Daugiau informacijos tel. (8-5) 262 4480
www.vilniausmuziejai.lt

Renginio plakatas

Renginio plakatas

Rodyk draugams

draugaukime :)

2011-04-02

Taip pat labai kviečiame tapti mūsų muziejaus draugais Fracebook’o puslapyje bei sekti mūsų naujienas, informaciją apie renginius, įkeliamas nuotraukas ir tiesiog bičiuliautis :) mus rasite čia https://www.facebook.com/putinomuziejus

Rodyk draugams

Nuotraukos iš mūsų renginių

2011-04-02

Šiandien mus pasiekė pluoštelis nuotraukų, darytų per pirmąjį renginių ciklo apie Édouard‘o François André parkus Lietuvoje vakarą. Nuotraukų autorius Gediminas Zemlickas mielai su mumis pasidalijo savo užfiksuotomis akimirkomis. O mes, savo ruožtu, labai dėkodami Gediminui, nuotraukomis dalijamės ir su kitais. Jas galite peržiūrėti čia:

http://www.facebook.com/album.php?aid=8315&id=100002270700793

Rodyk draugams

Juliaus Kelero knygų pristatymo vakaras

2011-04-01

Plakatas

Plakatas

Kviečiame balandžio 8 d., penktadienį, 18 val. apsilankyti mūsų muziejuje, nes čia - Juliaus Kelero poezijos knygos “Tai Tu” ir fotografijos albumo “Vilniaus šaligatviai” pristatymas. Renginyje dalyvaus knygų autorius, aktorė Jolanta Dapkūnaitė, filosofas Nerijus Milerius, menotyrininkė Agnė Narušytė ir literatūros kritikė Jurga Tumasonytė.

O belaukdami penktadienio, skaitome eilėraščius iš septintosios J. Kelero knygos „Tai Tu”. Štai vienas jų, mums labai patikęs:
tavo burnoj
aš galiu globoti mirštančius,
netgi tuos, kurie spjauna
į veidą, netgi tuos, kurie
neša save į vienadienių
loterijų kapines

tačiau šiandien aš esu ten,
kur tavo lūpos yra gražesnės
už mirtį ir, tik tu nesupyk,
šiandien aš esu amžinas vyšnios
kauliukas tavo burnoj

Rodyk draugams