BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘Prisiminimai’ kategorija

Nuotraukos iš mūsų renginių

2011-04-02

Šiandien mus pasiekė pluoštelis nuotraukų, darytų per pirmąjį renginių ciklo apie Édouard‘o François André parkus Lietuvoje vakarą. Nuotraukų autorius Gediminas Zemlickas mielai su mumis pasidalijo savo užfiksuotomis akimirkomis. O mes, savo ruožtu, labai dėkodami Gediminui, nuotraukomis dalijamės ir su kitais. Jas galite peržiūrėti čia:

http://www.facebook.com/album.php?aid=8315&id=100002270700793

Rodyk draugams

Ką sužinojome ir apie ką svajojame…

2011-03-29

Svajojame, žinoma, apie saulę, šilumą ir sausas pievas, kai įsitaisius kuriame Édouard‘o François André projektuotų parkų ant akmens bus galima pasidaryti iškylą. Taip, intensyviai planuojame ir organizuojame tokią išvyką, tikimės sulaukti entuziastų, norinčių prisijungti ir kartu su mumis, klausantis profesionalaus pasakojimo, aplankyti Trakų Vokės, Užutrakio ir Lentvario parkus.

O dabar norime džiaugdamiesi pasigirti, kad paskutinį mėnesio penktadienį beveik tradicija tapo parkų mylėtojams susirinkti Vilniaus muziejų direkcijos V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje. Kovo 25-ąją jau antrą kartą (pirmasis vakaras įvyko vasario 26 d.) parkų kultūros puoselėtojai, besidomintys Édouard‘o François André ir jo sūnaus René André projektais bei dar tik pradedantys tuo domėtis, plūsta pasiklausyti Vaivos ir Stepono Deveikių. Bene daugiausiai mūsų krašte apie parkų kultūros istoriją bei jos esamą būklę išmanantys kraštovaizdžio specialistai šį vakarą tęsė pasakojimą apie šiuos Lietuvoje dirbusius (ir, kaip sužinojome, parkus projektavusius net ir Kuboje) garsius landšafto architektus, puoselėjusius Tiškevičių dvarų aplinką, prisiliesdami prie Lentvario, Užutrakio ir Trakų Vokės parkų - prancūziškosios ir lietuviškosios kultūrų sankirtos taškų, susitelkusių aplink Vilnių.

Renginių ciklo „Prancūzų kultūros atšvaitai Lietuvoje” vakare Édouard‘o François André parkai Lentvaryje, Užutrakyje ir Trakų Vokėje R. André laiškus, rašytus viešint Lietuvoje ir skirtus žmonai, likusiai Prancūzijoje, skaitė Romualdas Ramanauskas ir Karolina Masiulytė-Paliulienė. Vakaro metu lietuvių ir prancūzų kalbomis skaitomais laiškais buvo kuriamas improvizuotas dialogas, atspindėjęs stiprų ir įtaigų XIX amžiaus pabaigos Lietuvos vaizdą, laiškuose formuojamą iš svetimšalių perspektyvos, kurdamas žaismę ir sudarydamas įspūdį, kad čia pat R. Ramanauskas, skaitydamas lietuvių kalba, kaip R. André rašo žmonai, kuri, būdama Prancūzijoje, skaito vyro siųstą laišką. Šie išlikę dokumentai liudija užsienio svečių požiūrį į mūsų šalį, parodo, kaip vyko landšafto meistrų darbas. Romantišką, į prabėgusius šimtmečius nukeliančią aplinką kūrė ir Gabrielės Samolytės violončele atliekami muzikos kūriniai.

Po renginio įsibėgėjusi diskusija ir užduodami įvairūs klausimai, kurių klausytojai negailėjo V. ir S. Deveikiams, parodė, kad susirinkusiuosius labai domina parkų kūrimo tradicija.

Prabėgus kiek daugiau nei mėnesiui, balandžio 29 d., įvyks paskutinis, trečiasis, šio renginių ciklo vakaras, skirtas Palangos parkui. Tuo užbaigsime šiuos daug žmonių sutraukiančius vakarus. Atšilus orams planuojame surengti išvyką po Lentvario, Užutrakio ir Trakų Vokės parkus, kad galėtume pasižiūrėti ne tik į skaidrėse pateikiamas parkų unikalumą atskleidžiančias nuotraukas, bet ir pasivaikščioti, ir pasigrožėti, ir įtvirtinti renginių metu sukauptas žinias. Sekite informaciją čia ir mūsų tinklalapyje www.vilniausmuziejai.lt.

Renginio akimirka iš pirmojo vakaro

Renginio akimirka iš pirmojo vakaro

Karolina Masiulytė-Paliulienė skaito R. Andre prancūzų kalba rašytą laišką

Karolina Masiulytė-Paliulienė skaito R. Andre prancūzų kalba rašytą laišką

Romualdas Ramanauskas skaito laiško vertimą lietuvių kalba

Romualdas Ramanauskas skaito laiško vertimą lietuvių kalba

Romualdas Ramanauskas

Romualdas Ramanauskas

Karolina Masiulytė-Paliulienė

Karolina Masiulytė-Paliulienė

Apie parkus pasakoja Vaiva Deveikienė

Apie parkus pasakoja Vaiva Deveikienė

Suklusę vakaro lankytojai

Suklusę vakaro lankytojai

Steponas Deveikis šnekučiuojasi su Karolina Masiulyte-Paliuliene ir Romualdu Ramanausku

Steponas Deveikis šnekučiuojasi su Karolina Masiulyte-Paliuliene ir Romualdu Ramanausku

Steponas Deveikis demonstruoja medžiagą

Steponas Deveikis demonstruoja medžiagą

Rodyk draugams